Вівторок, 17 липня 2018, 03:14:26

Різдвяне послання - 2014 / 2015

 | Понеділок, 29 грудня 2014, 14:37
РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ
митрополита Переяслав-Хмельницького і Білоцерківського Епіфанія
боголюбивим пастирям, чесному чернецтву та всім вірним
Переяслав-Хмельницької єпархії
Української Православної Церкви Київського Патріархату
 
Дорогі браття і сестри!
 
ХРИСТОС НАРОДИВСЯ!
СЛАВІМО ЙОГО!
 «Слава у вишніх Богу
і на землі мир, в людях благовоління!»

(Лк. 2: 14)

 

Poslannia 2014Такою Божественною піснею ангельські воїнства сповістили пастухам, а разом з ними і всій Вселенній величну подію – пришестя у світ Сина Божого, Богонемовляти Ісуса. Різдво Христове – історична подія, але водночас і сокровенне таїнство та виконання обітниці Божої про прихід Месії – Спасителя людського роду.

 

«Сьогодні народжується Сущий, і Сущий стає Тим, Ким Він не був. Будучи Богом – Він стає людиною; не через поступове вдосконалення з людини стає Богом, але, будучи Словом, Він став плоттю», – говорить святитель Іоан Золотоустий.

 

Після гріхопадіння людина втратила божественну благодать і пряме спілкування з Богом і, будучи вигнаною з раю, стала рабом гріха і в’язнем диявола. Втративши мир із Богом у людській природі, плоть запанувала над духом, тілесні пристрасті запанували над духовними чеснотами. Для відновлення втраченого миру Творець послав у світ Свого Єдинородного Сина, явивши цим невимовну благість до людського роду.

 

Господь прийшов на землю, ставши одним із нас, взяв на Себе тягар наших гріхів, немочей і хвороб та приніс їх на Голгофу, щоб звільнити від нестерпного тягаря і вічних мук. Ісус Христос прийшов у світ для того, щоб примирити людину з Богом, відновити втрачений мир.

 

Ось чому ангели сповіщали «славу на небесах», «на землі мир» і «в людях благовоління» (Лк. 2: 14). Сьогодні знищується прокляття людського роду. Людина разом з миром Божим примиряється з ангелами, стає по благодаті рівною їм, більше того, після хресної жертви Спасителя людина може перевершити ангелів і стати по благодаті тим, ким Бог є по природі. Ось найвищий прояв любові Божої до впалого творіння.

Через огрубілість людського серця пришестя Христа у світ було відкрите лише небагатьом: чистим серцем простим пастухам і царственим волхвам. Світ не впізнав свого Спасителя, давши Йому убогу печеру і ясла.

Печера і ясла, які прихистили Богонемовля, – образ наших душ і сердець. Саме тому наше серце у цей день, у цю мить повинно уподібнитись Вифлеємській печері, де народжується, зростає, живе і царює Христос – істинний Бог і досконала Людина.

Різдво Христове для кожного з нас – величне і радісне свято! Якщо ми зуміємо відкрити свої серця для Господа, просвітити розум світлом Христового благовістя, то воно стане і невичерпним джерелом розради, утвердження у вірі і миру в душах і серцях.

Рік, що минає, для українського народу був особливо важким – це час випробувань, революції і війни на Сході нашої держави. І ось ми, стоячи на порозі прийдешнього року, зустрічаючи велике свято Різдва Господа і Спаса нашого Ісуса Христа, звернімося до Богонемовляти з проханням про мир і благоденство у наступному році, щоб Він просвітив і благословив наш народ.

Нехай у ці різдвяні дні відчують нашу любов і отримають нашу допомогу всі ті, хто цього потребує. Нехай ця любов і добродійність зцілить рани образ, вгамує біль і принесе людям радість і взаєморозуміння.

Вітаючи Вас з великим святом Різдва Христового та Новоліттям, всечесні пастирі, чесне дияконство, чернецтво, дорогі браття і сестри, бажаю, щоб Новий рік був роком Божого милосердя, роком мирним і сприятливим. Нехай новонароджений Месія сподобить усіх нас насолодитися духовно-піднесеним переживанням цієї величної події, а неземна радість нехай наповнить наші душі, зігріє серця і нагадає кожному з нас, що справжнє життя – це життя у Господі, Який заради нас народився у Вифлеємі.

 

ХРИСТОС НАРОДИВСЯ! СЛАВІМО ЙОГО!

 

ЕПІФАНІЙ
митрополит Переяслав-Хмельницький і
Білоцерківський


Різдво Христове
2014 / 2015 рік
м. Київ

 

Дизайн :
Статистика

Copyright © 2010 - 2018 Всі права захищено!

Київські єпархіальні відомості

online-часопис Переяславcької єпархії УПЦ Київського Патріархату