Середа, 20 червня 2018, 04:38:45
Вітальне слово
Патріаршого намісника та ректора Київської православної богословської академії митрополита Переяслав-Хмельницького і Білоцерківського Епіфанія Святійшому Патріарху Київському і всієї Руси-України Філарету в день свята Різдва Христового
 

 Ваша Святосте, шанований усіма наш Архіпастирю та молитовний отче!

 

IMG 8260Сьогодні під склепінням величного Свято-Володимирського патріаршого собору, а душею – немов би з Вифлеємського вертепу – з тихою радістю і невимовним трепетом вітаємо Вас словами:

Христос народився!

Святитель Григорій Чудотворець, єпископ Неокесарійський, урочисто проголошує: «В цей радісний день народився Бог. В цей день великого пришестя Бог став Тим, Ким ніколи не був: будучи Богом, став Людиною, однак, ставши Людиною, залишився Богом».

Починаючи кожний новий рік, ми підводимо підсумки попереднього і просимо у Бога благословення на рік прийдешній.

Просимо ж ми передовсім миру для нашої Батьківщини, яка потерпає від російської агресії. Це прохання співзвучне з ангельською звісткою про новонародженого Богомладенця: “Слава в вишніх Богу, і на землі мир, між людьми благовоління” (Лк. 2: 14). Крім того, саме свято Різдва Христового знаменує собою примирення людини з Богом.

У 2016 році Православна Церква буде відзначати 1000-ліття від дня упокоєння рівноапостольного Климента, єпископа Охридського, учня святих Кирила і Мефодія, який успішно продовжив розпочату святими братами працю. Це знову переконує нас, що Ваші, Святійший владико, незчисленні труди з перекладу Священного Писання, святоотцівських текстів та богослужбової літератури є Богом благословенною справою. Бо ж згадувані святі не розповсюджували грецькі тексти, а бажали надати слов’янському народу необхідну літературу зрозумілою мовою. Тому ми Вам надзвичайно вдячні за сотні томів українською мовою, які стають непохитною основою богослужбового життя та богослів’я Української Церкви.

Ми також святкуватимемо 950-ліття з часу преставлення преподобного Іларіона, схимника Києво-Печерського. Цей святий муж прославився тим, що зранку й до ночі трудився над переписуванням духовних книг. Згадуючи подвиг святого, наша Церква під керівництвом Вашої Святості активно займається виданням просвітницької літератури. На усі часи в історію Українського Православ’я увійде акція “Закон Божий у кожну оселю”, що дала можливість багатомільйонній українській пастві безкоштовно отримати примірник цієї жаданої в усіх православних сім’ях книги.

2016 рік буде уславлений і небаченим досі для Української Православної Церкви ювілеєм. Це 50-річчя від початку служіння на Київській кафедрі Вас, наш Предстоятелю! Жоден з очільників древньої столичної української кафедри так довго на ній не пастирював. У цьому ми вбачаємо Промисел Божий над Вами та нашою Церквою. Господь побачив у Вас того, хто може відгукнутися на Його заклик і відродити занедбані атеїстичним лихоліттям душі, утвердити саме Українську по духу Церкву на своїй Батьківщині та серед інших Помісних Церков.

Ми згадуватимемо й скликаний та проведений Вами 25 років тому Собор Української Православної Церкви у Києво-Печерській лаврі, який проголосив курс на повну незалежність від Російської Церкви та проголошення Київського Патріархату.

Ваша Святосте!

Прийміть найщиріші вітання з радісним святом Різдва Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа!

Нехай світло вифлеємської зірки осяє Ваше серце, зігріє любов’ю та милосердям Божим. Нехай Богомладенець Ісус охороняє Вас Своєю благодаттю, щоб Ви ще багато років трудилися на винограднику Христовому. Нехай втілений Господь принесе злагоду та дарує мир і благоденство нашій Українській державі.

 

Εις πολλά έτη δέσποτα!

8 січня 2016 р.,
м. Київ, Свято-Володимирський патріарший кафедральний собор
Дизайн :
Статистика

Copyright © 2010 - 2018 Всі права захищено!

Київські єпархіальні відомості

online-часопис Переяславcької єпархії УПЦ Київського Патріархату