Субота, 21 квітня 2018, 02:49:56

Ваша Святосте!

IMG 92741Щороку 23 січня у післясвяткові дні явлення у світ Христа, Нового року та Дня Соборності України вся повнота Української Православної Церкви Київського Патріархату в особі її архієреїв, духовенства, чернецтва і мирян – її вірних духовних дітей – радіє з того, що зимової пори 1929 року на Донбасі народився майбутній Патріарх Київський і всієї Руси-України.

Народився у тому краї, який зараз палає у вогні війни, розв’язаної сусідом, який лукаво сам себе називає старшим братом і воднораз заперечує існування України як окремої держави, а українців – як окремої нації.

Але не дивлячись на труднощі нас завжди надихає Ваша віра і впевненість у перемозі правди над оманою, нашого волелюбного народу над агресором та його поплічниками-сепаратистами.

День народження – це подяка Богові за проявлені до нас Його милості впродовж попередніх років життя і прохання прощати гріхи й дарувати життя в земних умовах у роках прийдешніх. А дякувати завжди є за що.

За 87 років Ви пройшли складний і тернистий шлях – шлях служіння Богові й рідному народові – шлях, який веде до спасіння, адже свого часу митрополит Іларіон (Огієнко) казав, що «Служити народові – то служити Богові».

Час був радянський, атеїстичний, держава була чужою, але Ви як син своєї рідної землі у таких складних умовах вірою й правдою служили своєму українському народові на давній кафедрі Київських митрополитів. І невдовзі ми всі відзначатимемо й вітатимемо Вас із п’ятдесятирічним ювілеєм перебування на ній.IMG 9298

Ви зуміли вистояти, наче та скеля в бурхливому морі, та вберегти Православну Церкву від знищення. Тепер ми можемо засвідчити, що справдилися Ваші слова про те, що комунізму не буде, а Церква існуватиме, адже її заснував Сам Господь.

Кожний вірний Київського Патріархату дякує сьогодні Богові за те, що Він дарував нам такого Предстоятеля Церкви. 

Нині складний час. Час входження українського православ’я як самостійного суб’єкта в сім’ю вселенського православ’я, яке не повинно обмежуватися штучним колом 14-ти Церков, і цим самозадовольнятися, а дбати про спасіння кожної душі аж до краю землі. Ми віримо, що Ваша невтомна архіпастирська праця увінчається визнанням автокефалії Української Православної Церкви Київського Патріархату, яка має для цього всі необхідні підстави.

Коротке вітальне слово – це не той жанр, в якому може вміститися окреслення всієї Вашої багатогранної подвижницької діяльності. Та найголовніше, що це слова нашої синівської любові та вдячності.

Ваша Святосте!

У цей благословенний Господом день ми усі просимо Всемилостивого Бога, щоби Він дарував Вам міцне здоров’я, мир і радість та зміцнив Вас у здійсненні першосвятительського служіння для добробуту України та утвердження й розквіту Української Церкви!

Εις πολλά έτη δέσποτα!

24 січня 2016 р.,
м. Київ, Свято-Володимирський патріарший кафедральний собор
Дизайн :
Статистика

Copyright © 2010 - 2018 Всі права захищено!

Київські єпархіальні відомості

online-часопис Переяславcької єпархії УПЦ Київського Патріархату