Понеділок, 21 січня 2019, 15:43:19

DSC 4084

Ваша Святосте, Ваші преосвященства, високодостойні професори та викладачі, шановні докторанти, аспіранти, студенти та гості!

Сьогодні всі ми знову радіємо з нагоди чергового випуску магістрів, бакалаврів та слухачів регентського відділення Київської православної богословської академії!

2016 / 2017 навчальний рік пройшов для нашого навчального закладу в постійній праці, а саме: були організовані та проведені наукові заходи різних рівнів, викладачі академії брали активну участь у наукових конференціях, круглих столах, результати власних досліджень презентували в опублікованих монографіях, підручниках, посібниках, численних статтях.

Окремо варто зосередити Вашу увагу на процесі державного визнання документів про вищу духовну освіту, наукові ступені та вчені звання, виданих до 6 вересня 2014 року. І вже можемо констатувати, що цей процес триває успішно, адже переважна більшість викладачів Академії отримали свідоцтва про державне визнання документів про вищу духовну освіту ступенів бакалавра та магістра, дипломи кандидата та доктора наук, атестати доцента і професора.

Окрім того, впродовж навчального року рішенням Атестаційної колегії та наказом Міністерства освіти і науки України електронний науковий журнал «Богословський вісник Київської православної богословської академії» та офіційне періодичне видання «Православний вісник Київського Патріархату», співзасновником якого є наша академія, – внесені до Переліку наукових фахових видань України, в яких можуть публікуватися результати наукових досліджень здобувачів наукових ступенів кандидата і доктора наук. Таким чином, на цей час в Україні є три наукові фахові видання зі спеціальності «Богослів’я», і всіх їх видає Київська православна богословська академія.

Наприкінці травня Академія переоформила ліцензію на освітню діяльність у сфері вищої освіти, відповідно до нового переліку галузей знань і спеціальностей, і ця ліцензія вже є безстроковою.

Звичайно, усі ці здобутки ректорат та професорсько-викладацький колектив втілює у життя не для себе, а для Вас – наших студентів і випускників.

Богословський факультет академії закінчує сьогодні 60 осіб: 11 випускників магістратури денної форми навчання і 13 заочної, 18 випускників бакалаврату денної форми навчання і 18 заочної. Відзначу, що рівно половина випускників є священнослужителями.

Окрім того, 8 осіб закінчують сьогодні навчання на регентському відділенні.

Дипломи державного зразка та додатки до них Європейського зразка, які Ви сьогодні отримаєте з рук нашого Предстоятеля – Святійшого Патріарха Філарета, відчинять перед Вами безліч дверей: бути вчителем предметів духовно-морального спрямування у школах та викладачем богословських і релігієзнавчих дисциплін у вищих навчальних закладах, перебувати офіційно на посаді військового священика (капелана) у Збройних силах та інших військових формуваннях України, стати експертом з питань релігії та духовності при місцевих радах чи державних адміністраціях тощо.

Усі Ви перед завершенням навчання проходили педагогічну практику у школах чи асистентську практику в інститутах. Надзвичайно приємно, що переважна більшість із вас зарекомендували себе з кращого боку, багатьом із Вас надійшли пропозиції працевлаштуватися після завершення навчання у тих установах, де Ви проходили практику.

Але, звичайно, не забувайте про Ваше головне покликання, заради якого Ви чотири чи шість років тому вступали до нашого духовного навчального закладу: бути пастирем Церкви Христової.

А тому постійно пам’ятайте про вимоги, які висуває Церква до майбутнього пастиря Церкви Христової! Не занедбуйте молитовне правило, яке Ви щоденно звершували в академічному храмі святого апостола і євангелиста Іоана Богослова. Частіше приступайте до церковних таїнств, особливо до таїнств Сповіді й Причастя. Бережіть свої душі у чистоті, смиренні та любові. Візьміть собі за правило кожного дня читати хоча б один розділ зі Священного Писання. Займайтеся неперервною самоосвітою впродовж життя.

Церква вкладала у Вас все найкраще. Будьте готові з вдячністю послужити Їй!

Тож ще раз вітаю усіх Вас із сьогоднішнім святом! І нехай береже Вас Господь!

 

Дизайн :
Статистика

Copyright © 2010 - 2018 Всі права захищено!

Київські єпархіальні відомості

online-часопис Переяславcької єпархії УПЦ Київського Патріархату