Середа, 19 червня 2019, 05:53:44

 

ВІТАЛЬНЕ СЛОВО
Святійшому Патріарху Київському і всієї Руси-України Філарету
з нагоди свята Різдва Христового
 
Ваша Святосте, мудрий наш керманичу та архіпастирю!
Христос народився!

 

Ось знову, сповнившись великої радості, ми зустрічаємо величне свято Різдва Господа, Бога і Спасителя нашого Ісуса Христа.

«Бог став тим, чим є ми, щоб ми стали тим, чим є Він Сам», – повчає священномученик Іриней, єпископ Ліонський. «Бог став людиною, щоб людина стала богом», – говорить святитель Афанасій Олександрійський. «Сьогодні Божество вдягнулося в людину, щоб людина прикрасилася Божеством», – повторює ту ж думку преподобний Ісаак Сирін.

У своєму Різдвяному посланні Ви закликаєте нас пам’ятати про таке глибинне значення цього свята, наголошуючи на тому, що «Різдво Христове прямо стосується не тільки сутності християнської віри, а буття всього людства, сенсу нашого життя».

Ваша Святосте! Завершуючи ще один календарний рік, ми дякуємо Богові за Його милості, якими Він щедро обдаровував нас, та просимо благословення на рік прийдешній. У минулому році під Вашим керівництвом наша Церква продовжувала активно зростати: побудовано велику кількість храмів по всій Україні, відкрито багато нових парафій за кордоном, військові священики Київського Патріархату займають лідируючі позиції у Збройних силах та інших військових формуваннях України, наші вищі духовні навчальні заклади пройшли, а частина проходить зараз, процедуру ліцензування й акредитації, знаною є і наша соціальна діяльність.

У 2018 році ми будемо згадувати багато ювілейних і пам’ятних дат. Найперше на високому державно-церковному рівні ми святкуватимемо 1030-ліття хрещення Київської Руси-України у 988 році. Цей ювілей ще раз нагадає нам про глибоке коріння українського православ’я.

Частина пам’ятних дат стосуються боротьби Української Православної Церкви за автокефалію.

Так, практично весь рік століття тому тривало проведення Всеукраїнського собору 1918 р. Незважаючи на те, що не всі рішення цього собору зараз можна визнати схвальними, він відіграв важливу роль в обґрунтуванні потреби існування автокефальної Української Православної Церкви.

Дякуючи Богові за Його промисел над українським православ’ям, подібно до пастухів та волхвів, що прибігли до вифлеємської печери, принесімо й ми Богові наші молитовні дари.

Нехай новий рік благості Божої дарує нам надію на переможне завершення війни на Сході України, повернення анексованого Криму, а відтак – настання миру на нашій багатостраждальній Батьківщині.

Ваша Святосте! Від усієї повноти Української Православної Церкви Київського Патріархату, Священного синоду, синодальних установ, єпископату, духовенства, чернецтва, духовних навчальних закладів та вірних нашої святої Церкви вітаємо Вас зі святом Різдва Христового.

Нехай новонароджений Ісус дарує Вам мир, любов, радість та здоров’я на многії і благії літа.

 

Εις πολλά έτη Αγιώτατε δέσποτα!

 Епіфаній, митрополит Переяславський і Білоцерківський

                                             

 

Дизайн :
Статистика

Copyright © 2010 - 2018 Всі права захищено!

Київські єпархіальні відомості

online-часопис Переяславcької єпархії УПЦ Київського Патріархату