Понеділок, 19 серпня 2019, 00:01:13
{phocagallery view=category|categoryid=2|imageid=34}

Село Чубинське розташоване по лівому березі Дніпра, 12 кілометрів від благословенного Києва та 4 кілометра до славного Борисполя, 1 км від залізничної станції Чубинський.

Село почало забудовуватись з 70 років ХХ ст. Початкова назва села була – Нова Олександрівка.

Сучасну назву «Чубинське» село отримало в 1993 році на честь П.П Чубинського – науковця, вченого-етнографа, автора слів державного Гімну України.

Історична згадка про цю місцевість говорить нам, що тут розташовувався хутір Гора, але мешканці навколишніх сіл поважно називали хутір Чубинських, тому що славна родина Чубинських були просвітителями всієї околиці: люди линули до них, щоб навчитись писати, читати, ставали освіченими людьми.

Наприкінці ХХ ст. у Чубинському налічувалось 293 двори з більш як 1100 жителями.

Постановою Кабінету Міністрів України №700 від 23 квітня 1999 року відродження садиби Чубинського включено до державної програми відтворення видатних пам’яток історії та культури. (Минуло вже 11років, але нажаль «програма відродження» так і не вступила в силу виконання: ні місцева влада, ні районна, ні обласна уваги на проект Кабінету міністрів не звернула жодної уваги)

В теперішній час інфраструктура села стрімко зростає, діють продуктові магазини, перукарня, виділений Інтернет по оптичній лінії, поштове відділення, дитячий садочок, аптека, лікарська амбулаторія, приватний кінний клуб «Магнат», готель «Корона», ресторан «Едем» із великою виставковою базою (на цьому місці осінню і весною кожного року проходять сільськогосподарські виставки – див. фото)Успішно працює Інститут озведення і генетики тварин, в межах села розташована заміська резиденція «KIDEY» ресторан смачної Грузинської кухні, прекрасний дубовий парк столітніх дубів, тепер заповідник якого колись насадила родина Чубинських.

У селі є пам’ятник воїнам 4 дивізії НКВД захисникам Києва, пам’ятник солдату Пивоварові Павлу, що загинув 1941 році захищаючи Київ.

В парку серед чудесних столітніх дубів розташувалась каплиця-храм Преподобного Павла Послушного Києво-Печерського Української Православної Церкви Київського Патріархату.

Як бачимо громада села зростала, люди стомилися топтати стежку до сусідніх храмів навколишніх сіл. Скликавши збори, громада села одноголосно вирішила утворити церковну громаду. У місяці квітні 2005 року церковна громада села розпочала свою діяльність.

На чолі із настоятелем ієреєм Володимиром Переляк голова громади Дольник М.А, помічники Безлюда Н.О., Бодряшова Л.В., і ряд інших ринули у духовні справи села.

Цікаво знати як виникла назва престольного свята приходу. Насправді назву вибирали прихожани на чолі із головою Дольником М.А , який запропонував, щоб храм носив ім’я Павло, щоб це ім’я мало схожість із ім’ям Павла Платоновича Чубинського.

Із усіх святих одноголосно обрали Преподобного Павла Послушного Києво-Печерського. Так по сьогоднішній день прихожани приносять молитву Святому Богу та просять молитовного заступництва у Преподобного Павла Послушного.

На початку громада розташувалась у невеличкому дерев’янному павільйоні, що був у виставковому комплексі, який люб’язно надав у тимчасове користування директор «УКРАГРОПРОМБІРЖА» Віктор Дмитрович Привалов.

У 2006 році пройшли парафіяльні зміни священнослужителя: настоятелем призначили ієрея Миколу Кравчука. Завдяки його сприяння у 2008 році  повстала в дубовому парку-заповіднику невеличка споруда – каплиця на честь світлої пам’яті П.П Чубинського.

На даний час у цій каплиці регулярно настоятель протоієрей Богдан Задвірний звершує богослужіння - літургії, всенічні бдіння, молебні, акафісти, діє недільна школа.

Духовно-просвітницьку діяльність проводить настоятель отець Богдан Задвірний не тільки у своєму приході, але й працює на Бориспільському радіо, ведучи рубрику «Православний календар», яка розміщена в Інтернеті на сайті - www.boryspilradio.at.ua

У духовних справах церковного життя отцю Богдану допомагають староста Цапко Л.О., скарбник Хірдій Р.Д , гол. рев. комісії Кошман Л.М , секретар Бугайова Н.О , Фещенко С.В , Порхнун М.Г , Полупан Ю.П , Анісімов Федір , Вилак Д.Д , Гаврилюк Валентина І., та багато інших. Усі горять високим бажанням увійти у прекрасний мурований храм, славлячи Бога.

На даний час населення славного села збільшилося та становить 1700 чоловік.

ОСНОВНІ ДАНІ:

Населення ---------------------------------------------------1700
Площа -------------------------------------------------- 0,797км2
Густота населення ----------------------------1000 осіб/км2  
Поштовий індекс -----------------------------------------08321
Телефонний код -----------------------------------+380 45 95
Середня висота над рівнем моря --------------------137м

Адреса сільради:

08320
село велика Олександрівка
Бориспільський р-н
Київської обл.
вул. Гагаріна 11
тел: 3-02-66

Адреса храму:

село Чубинське 
Бориспільський р-н
Київської обл.
 вул. Погребняка 10 , кв 38

Оформив літопис протоієрей Богдан Задвірний
7 грудня 2010 року Божого

Дизайн :
Статистика

Copyright © 2010 - 2018 Всі права захищено!

Київські єпархіальні відомості

online-часопис Переяславcької єпархії УПЦ Київського Патріархату