Понеділок, 19 серпня 2019, 00:52:00

  {phocagallery view=category|categoryid=2|imageid=35}  

На північ від столиці України м. Києва в Броварському районі на 37-39 кілометрах автомагістралі Одеса-Санкт-Петербург знаходиться мальовниче село Скибин, яке було засноване, за деякими даними, в 1861 році. На даний час в селі налічується 450 дворів і ділянок під забудову, та постійно проживає 900 чоловік.

21 лютого 2009 року для села Скибин відбулася одна з історичних подій. В цей день на звітних зборах депутатів Калинівської селищної ради, до якої входять і представники з с. Скибин – Боришполь В.С., Скорик В.В., та Скорик В.І., у порядку денному під №5 було питання про будівництво в с. Скибин православного храму та створення релігійної громади с. Скибин.

Збори заслухали виступ депутата Скорик В.І. та його розповідь про видіння йому Божої Матері і Її волі на будівництво Божого храму – ухвалили: в селі Скибин Броварського району Київської області створити релігійну громаду (парафію) та надати їй назву – релігійна громада (парафія) Покрова Божої матері Української Православної Церкви Київського Патріархату в с. Скибин та будувати Божий храм.

При допомозі благочиного Броварського благочиння протоієрея Михаїла Лесюка було отримано статут громади та благословення Його Святості Філарета, Патріарха Київського і всієї Руси-України.

В 2009 році рішенням сесії Калинівської селищної ради парафії Покрова Божої Матері с. Скибин було надано земельну ділянку площею 0,3441га.в постійне користування по вул.Польова в с.Скибин для будівництва церковного комплексу, а саме Божого храму з дзвіницею та хрестильню (недільня школа) з житловою площею для проживання настоятеля парафії.

Проект церковного комплексу був замовлений головою парафії Скорик В.І. та першим настоятелем парафії Білинцем В.В. з погодженням його у благочиного отця Михаїла та митрополита Переяслав-Хмельницької єпархії  владики Димитрія. А також було отримано благословіння на проект Його Святості Філарета, Патріарха Київського та всієї Руси-України.

09 травня 2009 року в с. Скибин настоятелем парафії села Василем Білинцем було вперше з 1943 року на братській могилі в центрі села відправлено панахиду за загиблими під час Великої Вітчизняної війни та освячено цю могилу.

02 серпня на свято Божого пророка Іллі єпископ Євстратій (Зоря), разом з духовенством Броварського благочинства, за участі депутатів різних рівнів, представників влади та 150 громадян с.Скибин, освятив наріжний хрест та звершив закладення капсули під будівництво Божого храму в с.Скибин.

01

02

14 жовтня 2009 року священиком Василем Білинцем в с.Скибин вперше за його історію біля наріжного хреста по вул. Польова на території майбутнього церковного комплексу на честь храмового сільського свята Покрова служився святковий молебень і вперше на території села проводилося освячення води, були присутні 87 жителів села.

03

В 2009 році територію під будівництво церковного комплексу відвідав керуючий Переяслав-Хмельницькою єпархією митрополит Димитрій.

04 квітня 2010 року також уперше в селі служився пасхальний канон із освяченням пасок – були присутні 136 жителів і гості села.

04

В 2010 році на місці, де буде зведено церковний комплекс "Покрови Божої Матері" побував єпископ Переяслав-Хмельницької-Бориспільської єпархії Владика Епіфаній.

05

В жовтні 2010 року проект церковного комплексу було вручено голові парафії керівником архітектурної майстерні «Сенс-Індпроект» кандидатом архітектури Георгієм Рогожиним.

В 2010 розпочато будівництво хрестильні (недільна школа).

06

На великі церковні свята та у недільні дні біля хреста служаться акафісти, також постійно служаться поминальні панахиди.

Головою парафії Скорик В.І. було організовано і проведено виступ академічного церковного хору і лектора Київської православної богословської академії в Калинівському будинку культури, що відбувся 13.03.2010 року.

Роздано прихожанам та в Калинівську ЗОСШ і сільську бібліотеку книги "Закон Божий" та іншу релігійну літературу. Члени громади виписують газету "Голос православ'я".

Голова парафії Скорик В.І.

Осінь 2010 року

Дизайн :
Статистика

Copyright © 2010 - 2018 Всі права захищено!

Київські єпархіальні відомості

online-часопис Переяславcької єпархії УПЦ Київського Патріархату