Субота, 23 березня 2019, 07:07:07

 

26 червня 2011 року – у Неділю всіх святих землі Української, у Свято-Георгіївському монастирі на Козацьких Могилах відбулось урочисте щорічне вшанування пам’яті українських козаків та селян, які загинули в битві під Берестечком у 1651 році. Цього року Відвідати Козацькі могили та помолитьсь за душі спочилих воїнів прибув Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет.

Святійшого Владику перед головною монастирською брамою зустрічали з хлібом-сіллю та квітами пляшевські діти, які привітали Святійшого Патріарха на святій, окропленій кров’ю героїв-мучеників землі віршованими словами та попросили патріаршого благословення.

У монастирській брамі Святійшого Патріарха Філарета зустрів намісник Свято-Георгіївського монастиря, ректор Рівненської Духовної Семінарії архимандрит Олексій. Отець-намісник зустрів Патріарха з хрестом, у який вмонтовано частку Хрестного Древа Господнього, для того, щоб цією монастирською святинею Святійший Патріарх благословив духовенство й віруючих, та запросив Святійшого Владику очолити Божественну літургію та вселенську панахиду в обителі, щоб помолитися за спокій душ українських героїв.

Святійший Патріарх Філарет звершив Божественну Літургію та панахиду під відкритим небом на величній паперті перед храмом, йому співслужили митрополит Львівський і Сокальський Димитрій, митрополит Рівненський i Острозький Євсевій, архієпископ Тернопільський і Кременецький Іов, архієпископ Луцький і Волинський Михаїл, архієпископ Черкаський і Чигиринський Іоан, єпископ Переяслав-Хмельницький і Бориспільський Епіфаній, єпископ Вінницький і Брацлавський Онуфрій, єпископ Тернопільський і Бучацький Нестор, єпископ Чернігівський і Ніжинський Іларіон, намісник монастиря архім. Олексій (Мензатюк) та духовенство Рівненської єпархії (близько 200).

Після Богослужіння Святійший Патріарх виголосив проповідь.

Вшанувати пам’ять козаків також прибули чисельні представники української політичної еліти, громадські діячі, народні депутати, представники влади, українська інтелігенція, серед яких можна відмітити наступних: голова політради партії «Наша Україна» Валентин Налевайченко, екс-голова Рівненської ОДА Віктор Матчук, народні депутати Юрій Костенко, Олег Тягнибок, голова Дубенської РДА Данило Корилкевич і Дубенський міський голова Василь Антонюк та інші.

По завершенні Божественної Літургії та панахиди відбулося покладання квітів до пам’ятника полеглим у національно-визвольній війні проти польського поневолення. Після покладання квітів Святійший Патріарх Філарет відповів на запитання кореспондентів.

«Церква.info» 

Дизайн :
Статистика

Copyright © 2010 - 2018 Всі права захищено!

Київські єпархіальні відомості

online-часопис Переяславcької єпархії УПЦ Київського Патріархату