Середа, 20 червня 2018, 04:27:38

16 березня 2017 р. в актовій залі Київської православної богословської академії відбулась Всеукраїнська наукова конференція для молодих вчених і студентів «Українська православна богословська думка в загальнохристиянському контексті». У роботі якої взяли участь ректор Київської православної богословської академії, митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський Епіфаній, викладачі, студенти та аспіранти КПБА та інших духовних навчальних закладів України.

Розпочався науковий захід із спільної молитви після якої до учасників із вітальним словом звернувся митрополит Переяслав-Хмельницький і білоцерківський Епіфаній. У своєму виступі архіпастир зазначив, що даний захід проводиться вперше і для участі в ньому було подано більше 120 заявок. Владика закликав до проведення подібних наукових заходів та участь у них представників усіх богословських навчальних закладів Української Православної Церкви Київського Патріархату. Після вітального слова Ректор відзначив кращих студентів КПБА стипендіями.

Далі із вітальними словами також виступили: в. о. ректора Івано-Франківського богословського інституту ігумен Феогност (Бодоряк), в. о. ректора Дніпровської духовної семінарії прот. Сергій Нарольський і проректор Рівненської духовної семінарії прот. Петро Мартинюк.

Далі у роботі пленарного засідання було заслухано доповідь проректора із наукової роботи КПБА, д. ц.-іст. наук прот. Віталій Клос на тему: «Митрополит Київський і всієї Руси Климент Смолятич «книжник і філософ, який в руській землі не було» (1147 – 1154)». Наступними доповідачами пленарного засідання згідно з програмою стали: вчений секретар КПБА свящ. Сергій Колот «Еклезіологічний аспект автокефалії Помісних Православних Церков», аспірант ІІІ року навчання КПБА диякон Михайло Альмес «Значення критики в екзегезі блаженного Ієроніма Стридонського», аспірант 1-го року навчання КПБА Фурсенко Єфим «Догмат Викуплення в богослужінні Великої П’ятниці». І на завершення пленарного засідання було заслухано доповідь аспіранта 1-го року навчання Сича Тараса на тему: «Погляд Святійшого Патріарха Філарета на автокефалію української Церкви».

Після завершення пленарного засідання, робота конфесії продовжилась по секціями. Яких було три: Бібліїстики, на якій головували к.б.н., доц. прот. Ярослав Романчук та аспірант 1-го р. н. Іван Кос; богослів’я та філософії, головуючий к. б. н., прот Павло Мельник та аспірант 1-го р. н. Дещинський Юрій; та секція церковно-історичних і практичних дисциплін на якій головували к. б. н. доц. Чокалюк Святослав Михайлович та аспірант 1-го р.н. Кузьменко Тарас.

Після роботи по секціях, в актовій залі відбулось підбиття підсумків та завершення конференції.

Фурсенко Єфим, аспірант 1 року навчання

Дизайн :
Статистика

Copyright © 2010 - 2018 Всі права захищено!

Київські єпархіальні відомості

online-часопис Переяславcької єпархії УПЦ Київського Патріархату