Понеділок, 25 червня 2018, 11:23:28

31 березня 2017 року в Міністерстві оборони України відбулися урочистості з нагоди випуску слухачів оперативно-стратегічного та оперативно-тактичного рівнів підготовки Національного університету оборони України ім. Івана Черняховського.

Від УПЦ Київського Патріархату в урочистих заходах взяв участь Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет, Патріарший намісник, митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський Епіфаній та перший заступник голови Синодального управління військового духовенства протоієрей Тарас Мельник.

У заходах взяв участь Президент України — Верховний Головнокомандувач Збройних Сил України Петро Порошенко, Міністр оборони України генерал армії України Степан Полторак, керівний склад Міністерства оборони та Генерального штабу Збройних Сил України, представники силових відомств України, близькі і родичі випускників, інші численні гості.

«Ви — нове покоління українського офіцерства. Вся Україна зараз дивиться на вас, і ваше завдання — продемонструвати, що ми здатні долати ворога, здатні принести мир на українську землю», — наголосив Петро Порошенко.

«Сьогодні саме на вас, випускників університету, весь український народ покладає сподівання як на військових керівників, здатних забезпечити подальше нарощування боєздатності Збройних Сил України», — підкреслив Президент.

Петро Порошенко зауважив, що війна та російська військова загроза на тривалу перспективу вимагають дедалі більшої кількості кваліфікованих кадрів. А досвід боїв, які з честю пройшли Збройні Сили України, відбиваючи російські агресію, доводить, що центральною фігурою у сучасному бою був і залишається підготовлений і добре навчений офіцер-керівник. Саме від його компетентності, професіоналізму та патріотизму залежить результат, залежить наша перемога, залежать життя воїнів, наголосив він.

Президент також підкреслив, що усього за період війни з російським агресором у стінах університету пройшли підготовку та продовжують опановувати військову науку ще семеро Героїв України: генерал-лейтенант Михайло Забродський, генерал-майор Ігор Гордійчук, полковники Сергій Шаптала та Олександр Трепак, підполковник Сергій Собко, майори Олександр Порхун та Ігор Герасименко.

Глава держави наголосив, що ми маємо захистити Україну, захистити мир, захистити український народ. Він зауважив, що дуже важливо, що сьогодні на урочистий захід офіцери прийшли зі своїми родинами, дружинами: «Це додає нам додаткової впевненості — ми точно переможемо. Переможемо бо з нами правда, переможемо, бо з нами Бог». «Переможемо, в тому числі і за рахунок більшої організованості, глибшого стратегічного бачення, і, головне, за рахунок потужної підтримки української армії з боку українського народу», — також додав він.

За встановленою багаторічною традицією, кращому слухачу оперативно-стратегічного рівня підготовки полковнику Олександру Хімченку було вручено перехідний меч Королеви Великої Британії. Почесну зброю офіцеру — випускнику вручила Надзвичайний і Повноважний Посол Об’єднаного Королівства Великої Британії та Північної Ірландії в Україні пані Джудіт Гоф.

Окрім того, кращому слухачу оперативно-тактичного рівня підготовки Національного університету оборони України ім. Івана Черняховського майору Миколі Кривоносюку перший заступник Міністра оборони України Іван Руснак вручив перехідну шаблю часів Богдана Хмельницького.

Варто додати, що цьогоріч, за результатами атестації та згідно з рішенням екзаменаційної комісії, дипломи магістрів вручили 170 випускникам денної форми навчання, які у повному обсязі виконали навчальний план підготовки військових фахівців за відповідними спеціальностями.

Майже усі сто відсотків випускників нагороджені відомчими відзнаками Міністерства оборони України, а шестеро з них - державними нагородами, серед яких – Герой України майор Євген Межевікін.

Дизайн :
Статистика

Copyright © 2010 - 2018 Всі права захищено!

Київські єпархіальні відомості

online-часопис Переяславcької єпархії УПЦ Київського Патріархату