Понеділок, 25 червня 2018, 11:23:14



IMG 123218 травня 2017 р. митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський Епіфаній взяв участь у поминальних заходах приуроченим пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу.

В цей день Патріарший намісник відвідав Вечір-реквієм за участю Президента України, який проходив у Національному академічному театрі опери та балету України ім. Т. Г. Шевченка.

Також цього дня на Майдані Незалежності відбувся мітинг присвячений пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу.

Меморіальні заходи із вшанування пам'яті жертв депортації кримських татар проходили цього дня по всій Україні. О 12:00 в усіх кафедральних храмах УПЦ Київського Патріархату протягом 5 хвилин дзвонили дзвони на знак солідарності з кримськотатарським народом та скорботи. Поминальним дзвоном відзначили цей день у Володимирському кафедральному соборі та монастирях – Михайлівському Золотоверхому, Михайлівському Видубицькому і Феодосійському.

 
Довідка. 18 травня 1944 р. за рішенням Державного комітету оборони СРСР з Криму в Узбекистан і сусідні райони Казахстану, Таджикистану і в деякі регіони РРФСР були депортовані кримські татари. Всього було виселено близько 238,5 тисячі кримських татар, без урахування демобілізованих військових. У результаті депортації загинуло 46% чисельності кримськотатарського населення, серед яких половина – це діти до 18 років. В Україні депортацію кримськотатарського народу визнано геноцидом.
Дизайн :
Статистика

Copyright © 2010 - 2018 Всі права захищено!

Київські єпархіальні відомості

online-часопис Переяславcької єпархії УПЦ Київського Патріархату