Середа, 20 червня 2018, 04:28:44

26 липня 2017 р. з благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський Епіфаній у Свято-Михайлівському Золотоверхому соборі освятив ікону Пресвятої Богородиці – покровительниці українських воїнів.

Патріаршому наміснику співслужив Голова Синодального управління військового духовенства митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан та військові священики-капелани УПЦ Київського Патріархату.

З цією іконою вперше учасники бойових дій на сході України, військові священики та волонтери організовано візьмуть учать у щорічній великій Хресній ході 28 липня 2017 в День Хрещення Руси-України. Пізніше ця ікона буде відвезена військовими священиками у зону АТО, для поклоніння і молитви. Після повернення ікона буде знаходитись в одному з храмів Києва, де кожен воїн зможе помолитись до Божої Матері. Разом з цим,  саме такі молитовні ікони Покрови Матері Божої, невеликого формату, будуть роздаватись всім військовослужбовцям – захисникам України.

Після освячення відбувся брифінг, на якому організатори події відповіли на питання журналістів.

Після цього в актовій залі Київської православної богословської академії відбулися збори керівного складу Синодального управління військового духовенства, в якому взяли участь представники від єпархіальних відділів з усієї України.

Робота засідання почалась з молитви, після якої до усіх присутніх в залі звернувся митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський Епіфаній. У своєму слові Патріарший намісник наголосив на важливості події освячення такої ікони, адже тепер в Україні з’явився новий образ Пресвятої Богородиці, до якого усі вірні звертатимуться з молитвою і проханнями про захист українських воїнів. Владика зазначив, що українцям здавна була притаманна особлива любов, шанування і благоговіння перед святою Богородицею, адже саме з покровом і заступництвом Богородиці всі ми пов'язуємо усі свої надії.

Образ Пресвятої Богородиці – робота українського художника-іконописця Юрія Нікітіна. На іконі зображена Божа Матір, яка тримає в руках омофор і ним покриває українських воїнів. Тут зображені захисники України різних епох, зокрема Святий рівноапостольний князь Володимир Великий, руський воїн, Гетьман України Іван Мазепа в похідних військових латах, січові козаки, старшини Армії УНР в одностроях Третьої «Залізної» дивізії, козак Полку Чорних запорожців, воїни Української Галицької Армії, Української Повстанської Армії, боєць «Самооборони Майдану», вояки добровольчих батальйонів, українські воїни АТО, які зібралися навколо постаті небесного покровителя українського воїнства Архистратига Божого Михаїла. Ця ікона покликана стати духовним символом усіх сучасних захисників України.

 

Дизайн :
Статистика

Copyright © 2010 - 2018 Всі права захищено!

Київські єпархіальні відомості

online-часопис Переяславcької єпархії УПЦ Київського Патріархату