Понеділок, 18 лютого 2019, 10:52:25

Цього року виповнюється 89 років від дня народження Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета. З нагоди свята у вівторок 23 січня у Володимирському кафедральному соборі столиці відбулося урочисте богослужіння за участі Предстоятеля, єпископату, ректорів духовних навальних закладів України, чернецтва, духовенства столиці та інших єпархій, а також великої кількості вірян.

З вітальним словом за богослужінням від імені єпископату, духовенства і вірян Української Православної Церкви Київського Патріархату до Предстоятеля звернувся Патріарший намісник, митрополит Переяславський і Білоцерківський Епіфаній. Владика наголосив на титанічній праці третього Патріарха України:

«Ми сьогодні складаємо велику подяку Богові за те, що Ви, подібно до апостола Павла, потрудилися більше за всіх (див. 1 Кор. 15: 10). Ви є видатним святителем Церкви Христової, мудрим керівником, великим проповідником, зосередженим молільником, православним богословом, талановитим дипломатом. Нещодавно Ви, Ваша Святосте, завершили титанічну працю над виданням серії «Творіння святих отців та вчителів Церкви в перекладі сучасною українською мовою». Це безпрецедентна й небачена в історії українського православ’я подія. Хоча раніше, у ХХ столітті, були спроби Української Автокефальної Православної Церкви різних формацій українізувати богослужіння, але справа до перекладу святоотцівських творінь так і не дійшла» - сказав Патріарший намісник.

«Святіший владико! У цей радісний день від Священного синоду, синодальних установ, єпископату, духовенства, чернецтва, вищих духовних навчальних закладів та всієї пастви бажаємо Вам кріпості сил, духовної радості та міцного здоров’я на многії і благії літа! Εις πολλά έτη Αγιώτατε δέσποτα!", - побажав митрополит Епіфаній.

23 січня до столичної резиденції Святійшого Патріарха Філарета після богослужіння прибували численні гості з вітаннями та побажаннями на честь іменинника.

Козацьким многоліттям Патріарха Філарета привітали співробітники Київської Патріархії разом із керуючим справами Київської Патріархії архієпископом Вишгородським Агапітом.

Одним з перших Патріарха Філарета вітальною адресою привітав Президент України Петро Порошенко. Глава держави високо оцінив духовну працю Патріарха: «Високо ціную Вашу духовну працю в ім’я сдності і процвітання України. Ви докладасте значних зусиль задля утвердження авторитету Української церкви у світовому православ'ї та зміцнення віри нашого народу. Ви можете розраховувати на мою всебічну підтримку у цій благородній справі. Душевної радості Вам, успіхів та миру».

Також Петро Олексійович особисто привітав Святійшого Владику телефонною розмовою.

Вітальною адресою Патріарха Філарета привітав Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман: «У день Вашого народження прийміть щирі вітання та слова вдячності та шани за Ваш вагомий внесок у зміцнення української державності, Церкви і суспільної єдності! Ваша щоденна молитва за український народ та нашу країну, безмежна відданість незмінним тисячолітнім християнським цінностям є взірцем жертовного і чесного служіння обраному життєвому шляху! Від усієї душі бажаю Вам невичерпних життєвих сил, здоров 'я та енергії, успіхів у всіх починаннях! Многая літа!».

Також Патріарха особисто привітав Голова Верховної Ради України Андрій Парубій.

Голова Служби безпеки України Василь Грицак особисто привітав Святійшого Владику та висловив віру в те, що молитви Патріарха за Батьківщину сприятимуть утвердженню миру в Україні.

Предстоятеля Української Церкви також привітав Перший Віце-прем’єр-міністр України — Міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів

Також з днем народження Святійшого Патріарха привітав Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков.

Вітальною адресою Патріарха Філарета привітав Міністр інфраструктури України Володимир Омелян.

Київський міський голова Віталій Кличко побажав ювілярові Божої милості, духовної радості і невичерпних сил.

Міністр культури України Євген Нищук зазначив, шо кожен щорічний день народження з ласки Господньої дарується нам свідомо і з дуже глибоким змістом – як нагода оглянути пройдене минулого року і як рубіж подумати, як жити і діяти у майбутньому.

Вітальна адреса надійшла від Глави Української Греко-Католицької Церкви Блаженнішого Святослава.

Також упродовж дня Патріарха Філарета особисто привітали: Віце-прем’єр-міністр України В'ячеслав Кириленко, заступник глави Адміністрації Президента України Ростислав Павленко, начальник Управління державної охорони України генерал-полковник Валерій Гелетей, радники Президента України Олег Медведєв та Юрій Богуцький, директор департаменту у справах релігій і національностей Міністерства культури України Андрій Юраш, народний депутат, голова "Всеукраїнського об’єднання "Батьківщина" Юлія Тимошенко, народний депутат Віктор Єленський, Ігор Мосійчук та інші народні депутати від Радикальної партії, голова Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації Олег Гаряга, голова Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації Петро Онофрійчук, начальник Головного управління морально-психологічного забезпечення Збройних Сил України генерал-майор Олег Грунтковський, який передав Святійшому Владиці привітання від Начальника Генерального штабу — Головнокомандувача Збройних Сил України Віктора Муженка, екс-міністр охорони здоров’я Василь Князевич і екс-міністр закордонних справ Володимир Огризко, Президент академії педагогічних наук Василь Кремень та інші представники Поважної Ради відзнаки "Орден Святого Пантелеймона", радник з релігійних питань Прем'єр-міністра України і голова Інституту релігійної свободи Олександр Заєць, народний депутат Ольга Богомолець разом з військовими лікарями-волонтерами, керівництво і професори Національного університету біоресурсів і природокористування України, український поет Дмитро Павличко і науковець Станіслав Довгий, українська співачка і телеведуча Анжеліка Рудницька, представники вугільної промисловості, політичний діяч Лілія Григорович, представники Українського козацтва, представники Національної спілки журналістів України, а також народні депутати України колишніх скликань, політичні та культурні діячі, дипломатичний корпус в Україні, представники бізнесу, інтелігенція, численні парафіяни.

Вітальними адресами Предстоятеля Української Православної Церкви Київського Патріархату також привітали народні депутати України, голови обласних державних адміністрацій та обласних рад, голови районних та міських рад, очільники Церков і релігійних адміністрацій, дипломати, начальники управлінь та командири підрозділів ЗСУ, Нацгрардії, ДПСУ та інших військових формувань, суддівського корпусу, представники політичних і громадських організацій, ректори навчальних закладів, українська інтелігенція та ін.

Численні вітання продовжують надходити письмово, телефоном та через соціальні мережі.

Джерело

Дизайн :
Статистика

Copyright © 2010 - 2018 Всі права захищено!

Київські єпархіальні відомості

online-часопис Переяславcької єпархії УПЦ Київського Патріархату