Середа, 17 липня 2019, 16:01:13

31 травня 2018 р. в Українському домі у Києві пройшов 7-й Національний молитовний сніданок, присвячений 1030-річчю хрещення Київської Руси-України.

Участь у заході взяли: Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет, Патріарший намісник митрополит Переяславський і Білоцерківський Епіфаній, митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан, архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій, священики-капелани прот. Костянтин Холодов та прот. Костянтин Лозінський, а також представники Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій.

На молитовному сніданку був також присутній Президент України Петро Порошенко, Прем’єр-міністр Володимир Гройсман, секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Турчинов, міністри, народні депутати, керівники фракцій, дипломати, керівники закордонних дипломатичних місій, науковці, високоповажні гості та громадські діячі. Особливим гостем сніданку була голлівудська зірка Стівен Болдвін, один із чотирьох братів-акторів. Всього для участі у події запрошено близько 700 гостей із 15 країн.

На початку молитовного сніданку координатор заходу, народна артистка України Оксана Білозір запросила Патріарха Філарета прочитати молитву перед початком заходу. Його Святість звернувся до усіх присутніх з вітальним словом і підкреслив, що подібні заходи сприяють єднанню і примиренню. Патріарх Філарет виголосив молитву «Отче наш» і благословив трапезу.

Всі виступаючі висловили єдину думку з приводу того, що найкращі перспективи України знаходяться в площині єдності, готовності до діалогу та втілення біблійних цінностей в державному управлінні.

У своєму виступі президент наголосив, що всі успіхи України на внутрішньому і міжнародному рівні пов'язані з силою молитви. За його словами, без Божої допомоги Україна не змогла б зробити й кроку.

Прем'єр у свою чергу, нагадав представникам влади про їхню відповідальність перед народом і зазначив що цей молитовний сніданок повинен бути тим заходом, де кожен зробить свій висновок щодо того, як ми будемо жити далі.

Протягом Сніданку здійснювались молитви за сиріт, за мир в Україні, за представників всіх гілок влади, а також за воїнів операції об'єднаних сил. Зокрема, Арсен Аваков помолився за військовослужбовців, а Назар Холодницький – за молоде покоління та освіту.

Голова Верховної Ради Андрій Парубій, який в ці дні перебуває з офіційним візитом в Ізраїлі, записав відеозвернення для учасників сніданку, яке усі переглянули під час заходу.

Як зазначив один з координаторів Молитовних сніданків в Україні народний депутат Павло Унгурян, завданням подібних заходів є створення можливості відкритого діалогу та побудови дружніх відносин між представниками різних поглядів і політичних сил. А основним принципом сніданків нардеп назвав табу на ворожість та розбрат.

Молитовні сніданки за участю представників релігійних організацій, державних діячів, політиків, урядовців, бізнесменів є традиційними у багатьох демократичних країнах. Понад 60 років такі молитовні сніданки проходять у Конгресі США, Європарламенті, у Німеччині, Норвегії та інших країнах.

Завершився захід спільним співом духовного гімну України "Боже Великий, Єдиний, нам Україну храни".

ВІДЕО

фото - свящ. Іван Сидор

За матеріалами Інформаційного агенства Уніан

 

Дизайн :
Статистика

Copyright © 2010 - 2018 Всі права захищено!

Київські єпархіальні відомості

online-часопис Переяславcької єпархії УПЦ Київського Патріархату