П'ятниця, 26 квітня 2019, 18:43:27

Урочистості з нагоди чергового випуску розпочалися 15 червня 2018 року Божественною літургією, яку очолив протоієрей Петро Бойко в академічному храмі святого апостола і євангелиста Іоана Богослова у співслужінні викладачів КПБА та студентів у священному сані.

Після завершення літургії ректор Академії митрополит Переяславський і Білоцерківський Епіфаній, архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій, перший проректор протоієрей Олександр Трофимлюк, викладачі і випускники духовного навчального закладу урочисто зустрічали Предстоятеля Української Православної Церкви Київського Патріархату Святійшого Патріарха Філарета, який очолив подячний молебень.

За богослужінням, яке прикрасив спів хору Київської православної богословської академії під керівництвом регентів Надії Купчинської та диякона Юрія Мигаля, молилися аспіранти, студенти, випускники з батьками, родичами та друзями, які приїхали розділити їхню радість.

Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звернувся до всіх присутніх із повчальним словом:

"Ваші високопреосвященства, всечесні отці, шановні студенти, випускники нашої Київської православної богословської академії!
 
Я вітаю всіх Вас з черговим випуском нашої академії. Багато хто із вас після цього буде рукопокладатися в священний сан і служити Церкві Божій, але як показує життя не завжди ті, хто мають богословську освіту і отримали священний сан, благодать Святого Духа, йдуть правильною дорогою в житті, не завжди і не всі. А в чому полягає ця правильна дорога, пряма? Яка веде до чого, до смерті? Не до смерті, а до життя вічного. Але, як ви добре знаєте, вічного життя ніхто не уникне і це не від нас залежить. Бог створив людину безсмертною і вічною і тому у вічне життя увійде кожна людина, вірить вона в це чи не вірить, а ось у яке вічне життя увійдемо ми – це повинне турбувати кожного з нас. Бо воно вічне і не підлягає зміні. Якщо на землі все змінюється, то у вічному житті ніщо не змінюється, а лише вдосконалюється в кращу сторону.
 
Так в чому ж полягає сутність цієї прямої дороги? Є дві речі, на які ми повинні звертати увагу: перше – це істина, а друга – любов. Без цих двох речей, без істини і без любові людина у вічне, небесне Царство увійти не може. Істина – це не те, що говорить наука, адже сьогодні наука говорить одне, а завтра інше, а ми повинні сповідувати і йти за істиною незмінною, а незмінну істину відкрив Господь Ісус Христос. Він сказав: «Я є Істина» і все, що Він сказав все це є істина і якщо Ви придивитесь до земного життя, то люди намагаються завжди досягти правди будь яким чином, але досягти правди і боротись за правду.
 
Ось зараз боремось, воюємо за правду? Воюємо. Правильно ми робимо? Правильно, бо ми хочемо правди й істини. Також і любов є наріжним каменем нашої діяльності, без любові життя нема ні на землі, ні в Царстві Небесному і той, хто не любить ніколи в Царство Небесне не потрапить і це треба запам’ятати і не тільки запам’ятати, а жити цим. Хочеш в Царство Небесне – люби, будеш тоді в Царстві небесному, не любиш – ніколи не потрапиш туди.
 
Ви пам’ятаєте притчу Ісуса Христа про весільну вечерю, як людину, яка прийшла в невесільному одязі господар повелів зв’язати і викинути. Хто цей чоловік, який прийшов у невесільному одязі? Це прийшов той, який не любив, грішник і тому був викинутий із весільної вечері, так само із Царства Небесного людина нелюбляча буде викинута і не ввійде взагалі туди, тому цими двома речами: істиною і любов’ю ми й повинні керуватися у своєму житті, особливо пастирі Церкви і архіпастирі. Якщо ми не проповідуємо ці істини, а головне якщо ми не живемо і не діємо, то даремне наше служіння, даремне. Як Господь сказав, що раб, який знав волю Господаря свого буде битий багато, то це стосується насамперед нас, священнослужителів – ми знаємо волю Божу, а не живемо за волею Божою, тому нехай Господь своєю Божественною благодаттю допомагає нам триматися істини, не говорити неправди і не діяти по неправді, любити в будь яких обставинах, любити всіх і всім співтраждати, і тоді Господь приведе до Царства Небесного, Йому слава на віки віків".
 

ВІДЕО 1

 Після богослужіння в актовій залі Академії відбулося урочисте засідання, яке розпочав Владика ректор виголосивши вступне слово:

«Ваша Святосте, Ваші преосвященства, високоповажні професори та викладачі, шановні аспіранти, студенти та гості!
 
Цього чудового літнього дня ми зібралися з Вами, щоб урочисто відзначити 25-ий випуск відродженої Київської православної богословської академії.
 
Уже чверть століття щороку з нашого столичного провідного вищого духовного навчального закладу виходить значна кількість випускників, які, отримавши ґрунтовні знання, здобувши відповідну освіту та пройшовши належну богослужбову, гомілетичну та педагогічну практики, а, найголовніше, – сподіваємося, – зрісши духовно-морально, стають пастирями, богословами, християнськими педагогами та регентами хорів помісної Української Православної Церкви Київського Патріархату.
 
За цей час наша столична академія зростала разом зі своєю Церквою. Відроджуючись у складних умовах, маючи найменші матеріально-технічне та навчально-методичне забезпечення освітнього процесу, Київська православна богословська академія змогла увійти до числа закладів вищої освіти України найвищого рівня акредитації, в якій повноцінно функціонує бакалаврат, магістратура, аспірантура, докторантура, спеціалізована вчена рада, відбуваються різноманітні наукові заходи, публікується низка наукових фахових видань тощо.
 
Сьогодні богословський факультет академії закінчує близько півсотні осіб. Частина з вас продовжить навчання в нашому закладі, інша частина нестиме пастирське служіння на парафіях, а частина піде у світ.
 
Так чи інакше, ніколи не зупиняйтеся на досягнутому, завжди вдосконалюйтеся, займайтеся самоосвітою, зростайте в Дусі Святому.
 
Господь наш Ісус Христос, посилаючи Своїх учнів на благовісницьку проповідь, так настановлював їх: «Ось Я посилаю вас, як овець поміж вовків: отже, будьте мудрі, як змії, і лагідні, як голуби» (Мф. 10: 16).
 
Світ ставить перед пастирем багато викликів і випробувань, тому будьте завжди готові дати на них відповідь. Ви повинні знати світ, вміти адаптуватися до його умов, але, разом з тим, не розчинитися у світі, який, за словами апостола і євангелиста Іоана Богослова, «у злі лежить» (1 Ін. 5: 19).
 
Сучасне секулярне суспільство ставиться до питань віри та моралі або нейтрально-байдуже, або й войовниче. Саме тому на нас усіх лежить відповідальність за його духовне зростання, особливо виховання молоді. Професійна кваліфікація, яка вам усім присвоєна, дає можливість якнайкраще це здійснювати.
 
Виконуючи слова апостола Павла: «Пам’ятайте наставників ваших, які проповідували вам слово Боже» (Євр. 13: 7), згадуйте у своїх молитвах професорсько-викладацький колектив та всіх співробітників академії, які докладали максимум зусиль для вашого духовного зростання.
Найперше молитовно згадуйте Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета, невтомною працею якого був відроджений, розвивався та утверджується наш заклад вищої духовної освіти.
 
Турботою нашого Предстоятеля і вся Українська Православна Церква Київського Патріархату розрослася в таке величне дерево, що вже ніхто не сумнівається у якнайшвидшому визнанні нашої Церкви як помісної й автокефальної в сім’ї інших Православних Церков.
 
Дорогі випускники! Дякуючи Богові за успішне завершення навчання в Київській православній богословській академії, закликаю благодать Святого Духа на ваше майбутнє служіння! Тож «нехай сяє світло ваше перед людьми, щоб вони бачили ваші добрі діла і прославляли Отця вашого Небесного…» (Мф. 5: 16).

 

Також Патріарх Філарет вручив документи про вчені звання науково-педагогічним співробітникам КПБА - атестат професора прот. Олегу Маланяку і Святославу Михайловичу Чокалюку та доцента - прот. Павлу Мельнику, прот. Петру Бойку, свящ. Сергію Колоту і Костянтину Олександровичу Москалюку.

На згадку про духовну школу кожен випускник отримав подарунок.

Зі словами настанов від класних наставників звернувся протоієрей Павло Мельник та священик Іван Сидор. Подячні слова виголосили випускник магістратури диякон Євгеній Копайгородський і випускник бакалаврату Бейко Іван.

На завершення до випускників та всіх писутніх зі словами батьківської настанови звернувся Святійший Патріарх Філарет, який привітав студентів із закінченням вищого навчального закладу, а також розповів про актуальні питання в Церкві. 

"Ваші пресосвященства, шановний Владико ректоре, професори, доценти, викладачі, студенти та аспіранти, випускники, дорогі браття і сестри!
 
Я ще раз хочу привітати всіх вас з 25-им випуском Київської православної богословської академії. За 25 років ми випустили зі стін монастиря і академії такі кадри і архієреї, і священики, які роблять нашу Церкву нездоланною і сьогодні ви бачите, яке місце займає Київський Патріархат в релігійному церковному житті України. Київський Патріархат є найбільшою і найвпливовішою Церквою, але не єдиною. І тому наше завдання досягти того, щоб в Україні була лише одна Українська Православна Церква, щоб не було трьох православних церков, а була тільки одна і незалежна, незалежна від Москви, ось це є наше завдання. І ми до цієї мети підходимо близько, бо в цьому році ми сподіваємось отримати Томос від Вселенського Патріарха про автокефалію Української Церкви.
 
Ми упродовж 25-ти років боремось за те, щоб отримати такий Томос, але, на превеликий жаль, ми до цього часу не досягли цієї мети. А ось у цьому році завдяки старанням Президента і намірам Вселенського Патріарха ми сподіваємось цей Томос отримати. Для чого нам потрібний цей Томос? Невже ми без Томоса не можемо жити, без Томоса не можемо ввійти в Царство Боже, в Царство Небесне? Можемо. А для чого ж він нам потрібний? Він нам потрібний по перше для того, щоб об’єднати українське православ’я в одну Церкву, по друге для того, щоб через визнання нашої Церкви ввійти в спілкування з іншими православними церквами, ось для цього потрібний нам Томос" – сказав Патріарх Філарет.
 
Також Святійший Владика розповів про процес переговорів щодо надання Томосу в цьому році про автокефалію Українській Церкві: "Як почалося все це про надання Томоса в цьому році? Почалося з Президента, який активно включився в переговори зі Вселенським Патріархом про те, щоб він все ж таки надав нашій Українській Церкві Томос про автокефалію. Переговори були довгі і не прості, з включенням в цей процес і турецького президента. Тому дійшли домовленості, що Вселенський Патріарх дасть нашій Українській Церкві цей Томос, але просив, щоб до нього звурнувся весь єпископат Київського Патріархату, весь єпископат Автокефальної Церкви і частина єпископату Московського Патріархату. Чому частина? А тому що знали, що Москва не дозволить своїм архієреям, українським, звертатися до Вселенського Патріарха і тому він просив аби навіть декілька архієреїв Московського Патріархату звернулись до нього і ми це завдання виконали. До Патріарха звернулись сорок архієреїв Київського Патріархату, дванадцять архієреїв Автокефальної Церкви і біля десяти із Московського, але заявили про це тільки два, а ті бояться, бояться покарання і тому імена свої приховують, але це не має особливого значення. Значення має, що всі три Церкви звернулися до Вселенського Патріарха з проханням надати Томос про автокефалію. Крім Президента до нього звернулася і Верховна Рада, і це має важливе значення, тобто фактично вся Україна звернулася до Патріарха з проханням про вирішення цього питання" – наголосив Патріарх.
 
Святійший Владика охарактеризував на якому етапі зараз справа щодо надання Томоса: "В якому стані зараз знаходиться ця справа? Патріарх рішуче налаштований дати нам цей Томос, рішуче. Але Москва знає про це і тому підняла шалену боротьбу проти цього, підключили не тільки Церкву, а й державу, адже Росія на дипломатичному рівні зараз працює у всіх православних Церквах і країнах, де знаходяться ці Церкви, щоб вони не підтримували Вселенського Патріарха. І мають деякий успіх, але на противагу цьому Вселенський Патріарх свою комісію утворив із трьох митрополитів, які теж об’їжджають Помісні Церкви і теж інформують і просять підтримки наміру Вселенського Патріарха. З третього боку наша сторона, тобто Україна посилає свої делегації в основні Православні Церкви і теж їх інформує і просить підтримки і тому ми чекаємо, що на наступному Синоді, а наступний Синод буде в першій половині липня місяця буде розглядатися наше питання» – повідомив Патріарх Філарет.
 

Також Предстоятель роз’яснив що має на увазі Церква Московського Патріархату та Церква Київського Патріархату під поняттям єдності: «Ви за єднійсть в імперії, в "руському міру", а ми за єдність у світовому Православ’ї як Незалежна Церква. Ви за єдність в рабстві, а ми за єдність у свободі. Це різниця між єдністю до якої ми йдемо і єдністю, яку вони пропонують нам. Хто переможе? Преможе істина, правда переможе, бо з правдою Бог. Ми перемагаємо? І ви бачите перемагаємо. Чому перемагаємо? А тому, що з нами правда» – запевнив Предстоятель Київського Патріархату й запевнив, що ми будемо боротися за свободу, щоб рідною мовою вести свою паству до спасіння.

ВІДЕО 2

Дизайн :
Статистика

Copyright © 2010 - 2018 Всі права захищено!

Київські єпархіальні відомості

online-часопис Переяславcької єпархії УПЦ Київського Патріархату