Понеділок, 19 серпня 2019, 01:22:24

12 червня 2018 року група паломників з України, яка перебувала на Святій Землі з прощею святими місцями та з молитвою про Україну і українську Церкву, зустрілася з предстоятелем Єрусалимської Православної Церкви Блаженнійшим Феофілом ІІІ.

Від імені багаточисельної української пастви, паломники привезли на святу Єрусалимську землю звернення з проханням до Єрусалимського Патріарха молитися за Україну і підтримувати Вселенську Патріархію у її намірах надати автокефалію українському Православ’ю. Лише за декілька днів під цим зверненням серед друзів і однодумців паломників було зібрано декілька тисяч підписів і відомих, і пересічних громадян України.

Це звернення, з оригіналами підписів під ним, паломники передали в руки Блаженнійшого Патріарха Феофіла.

Аудієнція проходила у приміщенні Єрусалимського Патріархату, у залі, де відбуваються урочисті події та засідання Синоду Святої Єрусалимської Православної Церкви.

Відбулася дуже тепла й дуже плідна, майже годинна, розмова його Блаженства з українськими паломниками. Свого часу патріарх Феофіл бував у Києві. Він пам’ятає молитви, які підносив до Господа у наших святинях. І сьогодні, на Святій Землі, він молиться за Україну. Його Блаженство розповів, що поінформований про події в Україні. Він слідкує за ними, переймається проблемами України, болями та стражданнями нашого народу, розділеного різними Церквами.

Патріарх наголосив, що головна зброя християнина – молитва і терпіння. Якщо політики намагаються отримати швидкий результат, бо їм потрібна моментальна реалізація своїх швидкозмінних планів, то коли справу вирішує Церква, слід думати про волю Божу і довге майбутнє.

Блаженнійший Патріарх вказав, що варто тверезо усвідомлювати, що отримання українською Церквою незалежності, саме по собі, не вирішить всіх проблем України. Тому християни нашої держави повинні бути готовими до тих трудів, які нам доведеться звершувати іще довгий час після отримання Томосу про автокефалію. А вирішувати ці проблеми ми повинні по-християнськи, у дусі любові, молитви та твердої віри в те, що Господь почує наші молитви.

Блаженнійший Феофіл навів приклад історії Кіпру: острова, котрий у 20-му ст. було розділено на дві частини. Ті трагічні для Кіпру події стали результатом дій політиків, зокрема Москви. Наслідки тих політичних подій тривають донині, і люди й досі страждають від них. За переконанням Блаженнійшого Феофіла ситуація в Україні, є дуже подібна до того, що відбулося на Кіпрі.

Зі свого боку, паломники розповіли Блаженнійшому про життя в Україні. Про те, що величезна кількість православних громад, священиків та мирян, котрі зараз переживають розділення церковної юрисдикції, очікують отримання, такого необхідного для України, Томосу про автокефалію. Бо сказано у Святому письмі «Усяке царство, що розділилося в собі, запустіє; і всяке місто чи дім, що розділилися у собі, не встоять» (Мф. 12,25). Надання Томосу стане тим каменем, на якому буде будуватися, укріплюватися та зростати єдність християнського народу України. Адже в єдності сила, і ця сила дасть нашому багатостраждальному народові можливість успішно вирішувати проблеми у дусі християнства та любові.

Паломники розповіли патріарху, які стрімкі зміни відбуваються в Україні, в її духовному та культурному житті. Зокрема, про боротьбу, яку веде Україна за відродження своєї культури та самобутності. Про те, як за часів СРСР, в Україні проводилася русифікація: абсолютна більшість шкіл та вищих навчальних закладів були російськомовними. Служби Божі у наших церквах лунали іноземною, російською мовою. В Україні не було ані підручників, ані богослужбових книг, надрукованих мовою, рідною для нашого народу. Саме стараннями звичайних людей-християн було створено перше видавництво духовної і церковної літератури, яке почало друкувати молитовники і богослужбові книги українською мовою. Ці книги не лише надали можливість молитися і служити Богові рідною мовою, але й сприяли відродженню української мови і культури в цілому. Якщо в часи видання першого такого молитовника, на початку 90-х років, абсолютна більшість шкіл в Україні навчали дітей російською мовою, то на сьогодні понад 90% шкіл України виховують дітей українською. Подібні зміни мають відбуватися і у Церкві, бо церковна ідентичність є невід’ємною частиною ідентичності цілого народу.

І хоча не всі Церкви України докладають зусиль для розвитку національної культури, самобутності і духовного життя нашого багатомільйонного народу але їхня паства, у переважній своїй більшості, сама зрозуміла, що розділення Українського Православ’я є наслідком впливу ворожої держави, яка нині веде війну з Україною. Саме це розділення Церков, іноземний вплив і відсутність єдиної Помісної Православної Церкви стали одними з найвагоміших чинників, котрі призвели до сучасної війни, до загибелі тисяч і тисяч християн України, до страждань народу та анексії наших земель.

Отримання українською Цервою автокефалії надасть народові України потужного поштовху до об’єднання своїх сил заради ідей Святої Православної Церкви Христової, заради любові до Господа, любові до народу нашого, до його історії та культури.

Паломники просили Блаженнійшого Патріарха Феофіла щиро молитися за Україну, підтримати зусилля і молитви українців про мир та надання незалежності Помісній Православній Церкві в Україні.

Паломники подарували Блаженнійшому Феофілу молитовник українською мовою, який є вдома у мільйонів українських родин, вишиваний золотавий український рушник і керамічний підсвічник-рибу, зроблені руками українських народних майстрів.

На прощання Блаженнійший Патріарх Феофіл благословив паломників, подякував за їхню працю в піклуванні про єдність українського народу і Церкви Христової та подарував кожному паломнику ікону Єрусалимської Богородиці.

 

Текст звернення переданого українськими паломниками Блаженнійшому Патріарху Феофілу:
Блаженнійшому Феофілу ІІІ,
Патріарху Святого Міста Єрусалима і всієї Палестини, Сирії, Аравії, Йорданії, Кани Галилейської і Святого Сіона
та Священному Синоду Єрусалимського Патріархату

 

ВАШЕ БЛАЖЕНСТВО!

Ми – представники української інтелігенції, культурних діячів, політиків та вірян багатомільйонної української пастви Христової звертаємося до Вас, Вашого Блаженства і членів Священного Синоду Єрусалимського Патріархату, з проханням підтримки Вселенського Патріарха Варфоломія в його намірах надати Томос про автокефалію Православної Церкви в Україні!
 
Події, які відбулися в Україні впродовж останніх років, значно посилили й активізували багатовікові прагнення українського народу до здобуття власної церковної незалежності. Незлічима кількість християнських життів було покладено на вівтар боротьби за віру і свободу нашого народу. Виборовши незалежність своєї Держави ми сподіваємося вибороти і незалежність нашої Православної Церкви, адже згідно з Апостольськими правилами, кожний незалежний народ і держава має право на свою Церкву.
 
Високо цінуючи Вашу виважену і важливу позицію у питанні набуття Українським Православ’ям статусу Помісної Православної Церкви, ми просимо Вашої дієвої підтримки у реалізації прагнень українського народу до канонічного оформлення статусу Православ’я в Україні шляхом створення Єдиної Помісної Православної Церкви.
 
Віримо, що молитви Вашого Блаженства, які промовляються в нійсвятійшому місці Вселенної – на місці Воскресіння Нашого Господа і Спасителя Ісуса Христа, будуть почуті Тим, Хто заповідав нам єдність і любов між собою!
 
Просимо Ваших святих молитов і сподіваємося на Вашу підтримку і розуміння.
 
З глибокою повагою і смиренням (і далі підписи).

Дизайн :
Статистика

Copyright © 2010 - 2018 Всі права захищено!

Київські єпархіальні відомості

online-часопис Переяславcької єпархії УПЦ Київського Патріархату