Понеділок, 20 травня 2019, 07:45:12

26 липня 2018 р. на території Михайлівського Золотоверхого монастиря відбулося освячення та вручення нових підрясників для військових священиків УПЦ Київського Патріархату, котрі перебувають на посадах у військових підрозділах силових структур України.

До урочистостей також долучився Патріарший намісник, митрополит Переяславський і Білоцерківський Епіфаній, Голова СУВД митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан, намісник Золотоверхої обителі архієпископ Вишгородський Агапіт.

Святійший Патріарх Філарет, освятивши підрясники, наголосив на важливості місії капеланів серед українських військових: «Служіння військовим капеланом є не менш важливим, ніж служіння на парафії. Тому що відбувається воно в незвичайних умовах – в умовах війни. Ви повинні надихати наших воїнів, щоб вони вірили у Божественну допомогу, щоб вони покладали свою надію не тільки на зброю, а й на Бога, який укріпляє дух. Бо у кожній війні перемагає дух, а не зброя. Бо зброя у руках легкодухого може бути недієвою, а палиця чи камінь у руках сильного духом може зробити більше ніж зброя. Ви озброюєте наших захисників на сході духом», – наголосив Предстоятель Церкви.

Святійший Владика благословив капеланів, присутніх на церемонії, та вручив кожному з них новий підрясник.

Голова СУВД митрополит Іоан (Яременко) пояснив ідею пошиття підрясників оливкового кольору тим, що саме такий колір використовують військові Національної гвардії. Такий колір придатний також і для капеланів, котрі працюють з військовими Збройних Сил України.

На церемонії вручення також був присутній головний меценат проекту «Підрясник для капелана» – настоятель ставропігійної парафії Святителя Миколая Чудотворця УПЦ Київського Патріархату (м. Філадельфія, США) прот. Богдан Згоба, стараннями якого українські капелани отримали однострої. Протоієрей Богдан розповів, що ідея пошиття підрясників оливкового кольору для капеланів не нова – це бажання бути всім військовим священикам в однострої.

На завершення урочистостей пані Сюзан Газ, віце-президент ставропігійної парафії Святителя Миколая Чудотворця УПЦ Київського Патріархату (м. Філадельфія, США), презентувала гуманітарну місію ТІР (Theological Institute Philadelphia), засновником якої вона є. Пані Сюзан наголосила, що місія ТІР має на меті об’єднати зусилля громадян США та спрямувати на підтримку капеланства в Україні та благодійну діяльність.

Після освячення Святійший Патріарх Філарет відповів за запитання журналістів.

Дизайн :
Статистика

Copyright © 2010 - 2018 Всі права захищено!

Київські єпархіальні відомості

online-часопис Переяславcької єпархії УПЦ Київського Патріархату