Понеділок, 25 червня 2018, 11:17:01

14 квітня 2017 р., ввечері, напередодні Великої суботи, митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський Епіфаній, звершив Утреню з чином погребіння у соборі Юрія Переможця Києво-Видубицького Михайлівського монастиря.

На Утрені Великої суботи, після Великого славослів'я, Плащаниця зі співом "Святий Боже..." виноситься священнослужителями з храму, на спомин про зішестя Ісуса Христа в пекло і перемогу Його над пеклом і смертю. Після внесення Плащаниці у храм, вона підноситься до відчинених Царських врат, на знак того, що Спаситель нерозлучно перебуває з Богом Отцем і що Він Своїми стражданнями і смертю знову відкрив нам двері раю. Хор у цей час співає: "Благообразний Іосиф..."

Після покладення Плащаниці на місце посередині храму, виголошується єктенія і читаються: паремія з книги пророка Єзекиїля про воскресіння мертвих; Апостол, який навчає віруючих, що Ісус Христос є істинна Пасха за всіх нас; Євангеліє, де розповідається, як первосвященики з дозволу Пилата поставили охорону біля гробу Господнього і приклали до каменя печать. Після закінчення Утрені Йосиф Аримафейський прославляється церковною піснею: "Прийдіть, вшануймо Йосифа приснопам'ятного..."

Дизайн :
Статистика

Copyright © 2010 - 2018 Всі права захищено!

Київські єпархіальні відомості

online-часопис Переяславcької єпархії УПЦ Київського Патріархату