Середа, 20 червня 2018, 04:26:30

26 квітня 2017 року виповнюються 31 рік з моменту аварії на Чорнобильській атомній електростанції. Це день пам'яті про найбільшу екологічно-гуманітарну катастрофу та вшанування героїзму пожежників, військовослужбовців, учених, медиків, які брали участь у ліквідації наслідків аварії. З цієї нагоди у Свято-Миколаївському храмі на Татарці та Смородинському парку відбулися богослужіння, під час яких духовенство, парафіяни, громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, вдови чорнобильців, студентська молодь, та усі небайдужі підносили свої молитви за упокоєння душ тих, хто загинув в результаті цієї жахливої події.

О 10:00 розпочалася Божественна Літургія, по закінченні якої, біля меморіалу жертв Чорнобильської аварії було відправлено панахиду. Богослужіння очолив Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет у співслужінні митрополита Переяслав-Хмельницького і Бориспільського Епіфанія, настоятеля храму Святого Миколая на Татарці протоієрея Тараса Мельника та численного духовенства Київської єпархії.

Його Святість звернувся до присутніх зі словом, в якому вказав на жертовний подвиг ліквідаторів та на нову загрозу для України.

«Дорогі браття і сестри, всечесні отці, Христос Воскрес! Ми зібралися сьогодні на 31-шу річницю Чорнобильської аварії для того, щоб згадати цю подію та її наслідки, які могли б статися і помолитися за ліквідаторів аварії. Ми повинні усвідомлювати від якої біди вони захистили нас віддавши своє життя. Тому наш священний обов’язок – молитися за них»  – сказав Патріарх.

«Ми переживаємо зараз і нове випробування – це війна на сході, війна яка йде від агресора, що називає себе нашим старшим братом, а вбиває своїх братів. Зараз наші кращі сини і доньки теж віддають своє життя за нашу державу, за нашу землю, за нашу свободу. Тому ми молимося, щоб Господь дарував нам справедливий мир, а це значить – переміг цього «нового Каїна» і дав нам свободу, щоб ми в умовах свободи будували своє щасливе життя» – підсумував Святійший Владика.

Захід відвідав також Олега Гаряги – голова Шевченківської районної у місті Києві Державної адміністрації.

Після закінчення офіційної частини всі присутні вшанували пам'ять загиблих та постраждалих внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС хвилиною мовчання та поклали квіти до пам’ятника «Курган Могила».

Дизайн :
Статистика

Copyright © 2010 - 2018 Всі права захищено!

Київські єпархіальні відомості

online-часопис Переяславcької єпархії УПЦ Київського Патріархату