Субота, 23 березня 2019, 06:30:54

6 квітня 2018 р., ввечері, напередодні Великої суботи митрополит Переяславський і Білоцерківський Епіфаній звершив Утреню з чином погребіння у соборі Георгія Переможця Києво-Видубицького Михайлівського монастиря.

Згідно церковного уставу на Утрені було відслужено також полієлей з нагоди свята Благовіщення Пресвятої Богородиці.

На Утрені Великої суботи, після Великого славослів'я, Плащаниця зі співом "Святий Боже..." була винесена священнослужителями з храму, на спомин про зішестя Ісуса Христа в пекло і перемогу Його над смертю.

Після внесення Плащаниці у храм, вона була піднесена до відчинених Царських врат, на знак того, що Спаситель нерозлучно перебуває з Богом Отцем і що Він Своїми стражданнями і смертю знову відкрив нам двері раю. Хор милозвучно проспівав: "Благообразний Йосиф..."

Після покладення Плащаниці на місце посередині храму, виголошується єктенія і читаються: паремія з книги пророка Єзекиїля про воскресіння мертвих; Апостол, який навчає віруючих, що Ісус Христос є істинна Пасха за всіх нас; Євангеліє, де розповідається, як первосвященики з дозволу Пилата поставили охорону біля гробу Господнього і приклали до каменя печать.

Після закінчення Утрені Йосиф Аримафейський прославляється церковною піснею: "Прийдіть, вшануймо Йосифа приснопам'ятного..."

Дизайн :
Статистика

Copyright © 2010 - 2018 Всі права захищено!

Київські єпархіальні відомості

online-часопис Переяславcької єпархії УПЦ Київського Патріархату