Понеділок, 19 серпня 2019, 00:55:24

28 листопада 2018 р., в день пам’яті преподобного Паїсія Величковського, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет у рідному місті і храмі преподобного – Свято-Успенському кафедральному соборі м. Полтави – звершив Божественну Літургію.

Його Святості співслужили: Патріарший намісник, митрополит Переяславський і Білоцерківський Епіфаній, митрополит Білгородський і Обоянський Іоасаф, митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан, Керуючий справами Київської Патріархії архієпископ Вишгородський Агапіт, архієпископ Полтавський і Кременчуцький Федір, єпископ Кропивницький і Голованівський Марк, єпископ Васильківський Лаврентій, численне духовенство собору і Полтавської єпархії.

За богослужінням Святійший Патріарх виголосив проповідь, у якій зазначив, що преподобний Паїсій є прикладом того, як людина має спасатися. Цей приклад духовного життя повинні наслідувати не лише ченці, але й християни, які живуть у світі.

Після Літургії відбувся молебень до преподобного Паїсія Величковського.

Після молитви Святійший Патріарх Філарет вручив благодійникам і жертводавцям високі церковні нагороди.

Не зважаючи на те, що пам’ять преподобного припала на робочий день, храм був наповнений вірянами. Усі відчували особливу радість, адже залишивши в юності рідну Полтаву, преподобний Паїсій повернувся до своєї малої батьківщини ставши її святим молитвеником і заступником.

Після богослужіння Патріарх Філарет взяв участь у конференції, яку організували працівники єпархіального дитячого телеканалу «Джерело». Діти мали можливість поспілкуватися з Предстоятелем і задати Його Святості питання.

Цього ж дня, ввечері, в оперному театрі ім. Миколи Гоголя відбулась урочиста академія присвячена пам’яті преподобного Паїсія Величковського. З вступним словом виступив архієпископ Полтавський і Кременчуцький Федір.

Також до усіх присутніх в залі з вітальним словом звернувся Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет. Предстоятель розповів про життя святого і про ту велику роль, яку відіграє у світовому Православ’ї уродженець Полтавщини преподобний Паїсій Величковський.

Опісля привітальних слів відбулось нагородження Преміями імені преподобного Паїсія Величковського найбільш активних громадян міста.

Також Патріарх Філарет поспілкувався з місцевими журналістами і відповів на їх питання.

Завершився захід святковим концертом.

Дизайн :
Статистика

Copyright © 2010 - 2018 Всі права захищено!

Київські єпархіальні відомості

online-часопис Переяславcької єпархії УПЦ Київського Патріархату