Вівторок, 25 лютого 2020, 17:09:17

5 січня 2019 р., вранці, у патріаршому храмі святого Георгія Переможця на Фанарі в Константинополі відбувся молебень за участі Предстоятеля Православної Церкви України Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, великої кількості духовенства обох Церков, Президента України Петра Порошенка, Голови Верховної ради України Андрія Парубія, та вищих посадових осіб України, а також безлічі вірян. Загалом на церемонію підписання томосу приїхало чимало священиків і віруючих з усього світу.

ВІДЕО

Після спільної молитви відбулася перша зустріч очільника Константинопольського Патріархату Його Всесвятості Варфоломія та Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Епіфанія, на якій сторони тепло поспілкувалися і подякували Богу за Його благодіяння.

Після цього в урочистій обстановці в патріаршому храмі святого Георгія в Стамбулі Вселенський Патріарх Варфоломій підписав томос для Православної Церкви України, таким чином схваливши рішення про надання автокефалії Українській Церкві. Перед підписанням текст документа був зачитаний грецькою мовою.

Після підписання до усіх присутніх в храмі звернувся Його Всесвятість Патріарх Варфоломій, Його Блаженство Митрополит Епіфаній та Президент України Петро Порошенко. Зокрема Константинопольський Патріарх Варфоломій заявив, що Вселенський патріархат завжди буде на боці Православної Церкви України. За його словами, Константинополь працюватиме над зростанням новоствореної Православної Церкви і допомагатиме долати усілякі труднощі задля блага Української Церкви і держави.

На завершення цієї визначної події у Тронній залі для почесних гостей відбулося прийняття Вселенського Патріарха, де також до усіх присутніх зі словами вітань звернулися Митрополит Епіфаній, а також Його Всесвятість Патріарх Варфоломій.

Ввечері, під час урочистого прийому, який організував Глава Української держави Петро Порошенко, священнослужителі отримали державні нагороди з рук Президента. Після виступів Всесвятішого Патріарха Варфоломія, Блаженнішого Митрополита Епіфанія та Президента Петра Порошенка відбувся традиційний обмін подарунками.

Дизайн :
Статистика

Copyright © 2010 - 2018 Всі права захищено!

Київські єпархіальні відомості

online-часопис Переяславcької єпархії УПЦ Київського Патріархату