П'ятниця, 18 жовтня 2019, 12:34:38

У Броварах освячено новозбудований храм

 | Неділя, 13 вересня 2015, 22:25

IMG 0811113 вересня 2015 р., митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський Епіфаній звершив освячення новозбудованого храму на честь святителя Тарасія, Патріарха Константинопольського у місті Бровари.

Перед вʼїздом до міста архіпастиря зустрів мер Броварів Ігор Сапожко.

Урочисте святкове Богослужіння розпочалося із освячення престолу і храму, після чого було звершено Божественну літургію.

Патріаршому наміснику співслужили: секретар єпархіального управління та благочинний Броварського р-ну прот. Михаїл Лесюк, настоятель Свято-Михайлівської парафії села Петрівське Києво-Святошинського благочиння протоієрей Михаїл Ткач та місцеве духовенство.

На Літургії після прочитання Євангелія Патріарший намісник виголосив повчальну проповідь.

Після відпусту Літургії митрополит Епіфаній привітав громаду зі святом та відзначив благодійників будівництва церковними нагородами.

У своєму вітальному слові мер Броварів Ігор Сапожко, що нагороджений орденом святого рівноапостольного князя Володимира ІІ ступеня, подякував владиці за візит та підкреслив велику духовну роль Церкви у суспільстві.

В свою чергу настоятель прот. Михаїл Лесюк, завдяки якому і був збудований храм подякував архієрею, меценатам та будівничим за сприяння і допомогу.

У 2013 році у місті Броварах до Дня міста відбулося урочисте відкриття парку імені Т.Г.Шевченка та оновленого пам'ятника Кобзарю, а також було закладено камінь, освячено хрест та ділянку під будівництво майбутнього храму на честь святителя Тарасія, Патріарха Константинопольського, приурочене до святкування 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка у цьому ж парку.

Адже у 1840-вих Бровари та Броварщину кілька разів відвідав геніальний український поет, митець і мислитель Тарас Шевченко, що знайшло відображення у його творах «Прогулка с удовольствием и не без морали», «Варнак», «Близнецы», «Сотник».

А 19 травня 1861 року процесія, що супроводжувала домовину поета, зупинялась у Броварах, її зустрічали студенти та представники інтелігенції міста Києва.

Тому новозбудований храм у Броварах на честь святителя Тарасія, Патріарха Константинопольського стане гідним увіковіченням пам'яті великого кобзаря, генія Українського народу - Тараса Григоровича Шевченка.

Дизайн :
Статистика

Copyright © 2010 - 2018 Всі права захищено!

Київські єпархіальні відомості

online-часопис Переяславcької єпархії УПЦ Київського Патріархату