Понеділок, 19 серпня 2019, 01:12:33

IMG 77642 січня 2016 р., Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет відвідав місто Яготин на Київщині, де звершив чин освячення новозбудованого Троїцького собору.

На в'їзді до міста Його Святість зустріли митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський Епіфаній, міський голова Яготина Наталя Дзюба, голова Яготинської районної державної адміністрації Олександр Дерунець та голова Яготинської районної ради

Віктор Грицай. Святійшому Владиці піднесли коровай та квіти.

Під час Чину великого освячення храму та Літургії Святійшому Патріарху Філарету співслужили: Патріарший намісник, митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський Епіфаній, єпископ Вишгородський Агапіт, секретар єпархіального управління прот. Михаїл Лесюк, благочинний Яготинського району прот. Володимир Лещенко та запрошене духовенство.

За богослужінням співав хор Київської православної богословської академії під керівництвом диякона Юрія Мигаля.

Святійший Патріарх Філарет звернувся до парафіян храму з проповіддю про значення храму у житті православних християн та важливість покаяння і причастя Святих Христових Таїн.

Після богослужіння Святійший Владика нагородив орденом святого Миколая Чудотворця міського голову Яготина Наталю Дзюбу, завдяки якій було відновлено справедливість та юридично передано Троїцький собор у користування громаді Київського Патріархату. Також благословенних грамот були удостоєні особи, які у певний час долучались до відродження святині.

Владика Епіфаній подякував Святійшому Владиці за візит до міста Яготина та фінансову підтримку у завершенні будівництва та освячення храму.

Свято-Троїцький собор у Яготині був побудований в 1800-му році з ініціативи Олексія Розумовського, сина гетьмана лівобережної України Кирила Розумовського, за проектом відомого архітектора Миколи Львова. За комуністичної влади храм було повністю зруйновано у 1936 році.

Поруч зі знищеним храмом з 1994 року в тимчасовому приміщенні-каплиці звершувала своє служіння громада Київського Патріархату, яка тривалий час добивалася того, щоби держава виправила злочин минулого, відновивши поруйновану радянською владою святиню. З 1999 р. по 2005 р. громада проводила реставрацію власними силами.

У 2005 році віруючі достукалися і до владоможців. Але у зв’язку з тим, що храм був визнаний пам’яткою архітектури, розпорядником коштів та головним виконавцем робіт було визначено державну організацію – Управління капітального будівництва Київської обласної державної адміністрації.

У 2007 році рішенням Кабінету міністрів Свято-Троїцький собор чомусь було виключено з переліку пам’яток архітектури, а відтак і роботи по ньому призупинилися. Відтоді громада Київського Патріархату неодноразово зверталася з проханнями передати їй будівлю для завершення реставрації, але незмінно отримувала відмови і тільки у 2015 році Яготинська міська рада офіційно передала недобудований храм Свято-Троїцькій громаді. А завдяки фінансовій підтримці Святійшого Патріарха Філарета за декілька місяців 2015 року було виконано внутрішні оздоблювальні роботи та звершено його освячення.

Дизайн :
Статистика

Copyright © 2010 - 2018 Всі права захищено!

Київські єпархіальні відомості

online-часопис Переяславcької єпархії УПЦ Київського Патріархату