Середа, 12 грудня 2018, 18:26:32

21 жовтня 2017 р. на запрошення архієпископа Чернігівського і Ніжинського Євстратія митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський Епіфаній звершив освячення престолу Свято-Троїцького храму в с. Бригинці на Чернігівщині.

Під час освячення Патріаршому наміснику співслужили: архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій, архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон, та запрошене духовенство.

Після освячення храму митрополит Епіфаній звернувся до усіх присутніх в храмі вірян зі словами проповіді: «Храм, у якому ми сьогодні молимось, знаходиться на тому ж місці, де стояв дерев’яний храм, збудований преподобним Меркурієм Бригинським. В цей день духовенство спільно молилося до Бога стоячи перед святим престолом, який зберігся і також був зроблений преподобним Меркурієм. Ігумен 10 років подвизався на цій парафії, після того, як атеїстична влада прогнала його з Києво-Печерської лаври. Тут, на цьому кладовищі, преподобний і знайшов свій спокій. Хочу висловити щиру подяку владиці Євстратію, який запросив нас для цієї священнодії – освячення престолу храму Святої Тройці. Вітаю усіх вас із цією знаменною подією і нехай за молитвами преподобного Меркурія, ігумена Бригинського, Господь посилає на цю землю свій мир і благословення» – сказав Патріарший намісник.

Також з вітальним словом до усіх присутніх в храмі звернувся керуючий Чернігівською єпархією архієпископ Євстратій.

Присутній у храмі архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон, який брав безпосередню участь у віднайденні мощей, також привітав жителів села з освяченням оновленого храму.

Владика Епіфаній вручив Орден Святого Миколая Чудотворця настоятелю парафії прот. Андрію Мисаковцю, а також Орден Святого Юрія Переможця благодійнику Миколі Старченку. Крім цього деяким парафіянам були вручені архієрейські грамоти.

На завершення присутні архієреї і духовенство привітали архієпископа Євстратія з Днем народження. Цього дня, 21 жовтня, владика святкує свій 40-річний ювілей.

Варто зазначити, що саме цього дня, шість років тому, були віднайдені мощі преподобного Меркурія. Святий Меркурій Бригинський канонізований Українською Православною Церквою Київського Патріархату 7 грудня 2011 року. Мощі спочивають у місті Чернігові у соборі св. Катерини.

Дизайн :
Статистика

Copyright © 2010 - 2018 Всі права захищено!

Київські єпархіальні відомості

online-часопис Переяславcької єпархії УПЦ Київського Патріархату