Понеділок, 19 серпня 2019, 00:37:25

IMG 960828 вересня 2014 року, у неділю 16-ту після П'ятидесятниці, після Воздвиження, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет на запрошення митрополита Переяслав-Хмельницького і Білоцерківського Епіфанія відвідав село Жорнівка, Києво-Святошинського району на Київщині та освятив новозбудований храм на честь Воздвиження Чесного і Животворчого Хреста Господнього.

Біля храму Святійшого Владику та митрополита Епіфанія зустріли меценат будівництва храму Володимир Клименко та сільська голова селищ Княжичі та Жорнівка Олена Шинкаренко.

Під час освячення храму та Літургії Святійшому Владиці співслужлили: Патріарший намісник, митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський Епіфаній, настоятель храму протоієрей Віталій Шопулко, благочинний Київської області протоієрей Василь Чупровський та духовенство Києво-Святошинського благочиння.

За богослужінням лунав спів квартету хористів Київської православної богословської академії під керівництвом диякона Юрія Мигаля.

Опісля заамвонної молитви Святійший Патріарх Філарет звернувся до присутніх з архіпастирським словом. На початку проповіді, Предстоятель Київського Патріархату привітав парафіян з освяченням храму та зазначив, що будівництво багатьох тисяч храмів по всій Україні від часу здобуття незалежності і до сьогодні вказує на глибоку віру у Бога серед народу. Також Святійший Владика пояснив, що війна на сході України та окупація Криму є наслідком гріхів народу. Зокрема гріховне бажання окремих мешканців Донбасу призвело до кровопролитної війни, - зазначив Предстоятель.

Патріарх Філарет відзначив церквоними орденами та Благословенними Патріаршими грамотами із врученням Відзнаки Предстоятеля меценатів та будівничих Хрестовозвиженського храму.

Високопреосвященійший Митрополит Епіфаній привітав парафіян зі знаменною подією у історії громади та подякував Святійшому Патріарху Філарету за архіпастирський візит до Жорнівки.

З вітальним словом до громади звернувся голова Києво-Святошинської районної державної адміністрації Сергій Возний, який зазначив, що активна розбудова храмів свідчить про розквіт сіл і містечок у районі.

Завершилося храмове свято концертом сільських мистецьких колективів та благодійним обідом на подвір'ї храму.

Дизайн :
Статистика

Copyright © 2010 - 2018 Всі права захищено!

Київські єпархіальні відомості

online-часопис Переяславcької єпархії УПЦ Київського Патріархату