Вівторок, 25 лютого 2020, 16:22:07

Єпархії Київської області

 |  Дата публікації

На виконання частини другої п. 10 розділу ІV Статуту про управління Української Православної Церкви Київського Патріархату Архієрейський Собор УПЦ Київського Патріархату 28 червня 2013 року постановив віднести парафії на всій території Київської області до церковного управління преосвященного Епіфанія, митрополита Переяслав-Хмельницького і Білоцерківського, як Патріаршого намісника з правами єпархіального архієрея.

Патріарх Київський і всієї Руси-України залишається єпархіальним архієреєм Київської єпархії. Митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський залишається єпархіальним архієреєм Переяслав-Хмельницької єпархії.

Історія Київської єпархії

 |  Дата публікації

Київська єпархія була утворена внаслідок офіційного прийняття у 988 р. християнства як державної релігії Київської Руси. Вона входила до складу Константинопольського Патріархату як митрополія. Київська Митрополія продовжувала перебувати в складі Вселенського Патріархату і після того, як у 1448 р. її частина, об’єднана навколо Московського князівства, через поставлення окремого митрополита фактично проголосила свою автокефалію.

Переяслав – одне з найстаріших міст України (місто при впадінні річки Ільтиці, або Альти, в Трубіж — ліву притоку Дніпра, кол. Київського воєводства; тепер районний центр). Перша письмова згадка про нього датується 907 роком. Тоді він був третім містом Київської Русі після Києва і Чернігова, а Переяславська православна єпархія вважається навіть старішою за Київську.

Статистика

Copyright © 2010 - 2018 Всі права захищено!

Київські єпархіальні відомості

online-часопис Переяславcької єпархії УПЦ Київського Патріархату